Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie

Jesteś tutaj:

II POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

„Rymem zaczarowany”

Mamy zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu żyrardowskiego (z innych powiatów uczestnicy mile widziani) do udziału w
II Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Rymem zaczarowany”

regulamin

załącznik do regulaminu

Rozpoczyna się rekrutacja do naszego  projektu

nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000115575

Praktyki w Grecji

Rozpoczęła się rekrutacja w ramach naszego projektu nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000115575, realizowanego w ramach Akredytacji Erasmusa nr 2020-1-PL01-KA120-VET-095828, Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt zakładał wyjazd 24 uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Żyrardowie na staż zagraniczny do Grecji. W ramach projektu wsparciem zostaną objęci uczniowie naszej szkoły, uczący się w zawodach Technik Spedytor, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Eksploatacji Portów i Terminali oraz Technik Ekonomista. Uczestnicy zostaną wybrani według kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym udziałem równych szans zakwalifikowania się do projektu.

Formularz rekrutacyjny.

Wykaz podręczników dla uczniów klas I

- rok szkolny 2023/24

Egzaminy poprawkowe – terminy.

Egzaminy poprawkowe odbędą się w następujących terminach:

23 sierpnia 2023 r. godz. 9.00 – język polski, filozofia, język angielski, geografia

24 sierpnia 2023 r. godz. 9.00 – matematyka, podstawy prowadzenia działalności gospodarczej, chemia, statystyka

25 sierpnia 2023 r. godz. 9.00 – wychowanie fizyczne

Informacja w sprawie zaświadczeń lekarskich dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych

W związku z wymogiem złożenia zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu przez kandydatów do szkół kształcących w zawodach, uprzejmie informujemy, że:

1. w przypadku braku możliwości przedłożenia odpowiednio zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły:
  • w terminie do dnia 26 lipca 2023 r. do godziny 15.00 w postępowaniu rekrutacyjnym albo do dnia 10 sierpnia 2023 r. do godziny 15.00 w postępowaniu uzupełniającym, w przypadku techników i branżowych szkół I stopnia,
  • w terminie do dnia 27 lipca 2023 r. w postępowaniu rekrutacyjnym albo do dnia 16 sierpnia 2023 r. do godziny 12.00 w postępowaniu uzupełniającym, w przypadku branżowych szkół II stopnia i szkół policealnych,

wskazując na przyczynę niedotrzymania terminu;

1. po uzyskaniu zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni jest zobowiązany do jego niezwłocznego dostarczenia do szkoły;
  2. zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do dnia 31 sierpnia 2023 r.

Egzamin maturalny – termin poprawkowy.

Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej ALBO w części pisemnej, pod warunkiem że:

- przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony ORAZ

- przystąpił do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej i egzamin ten nie został mu unieważniony.

Absolwent, o którym mowa powyżej w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego (nie później niż do 14 lipca 2023 r.) składa pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (załącznik 7), zgodnie z deklaracją ostateczną. Absolwent składa oświadczenie do dyrektora szkoły albo dyrektora OKE, do którego składał deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego.

Egzamin maturalny w terminie poprawkowym odbędzie się 22 sierpnia 2023 r. o godz. 9.00.

Nabór na bezpłatne miejsca na studiach w Polsko-Japońskiej Akademii

Technik Komputerowych

Zarząd Województwa Mazowieckiego ogłasza nabór na trzy bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na rok akademicki 2023/2024. Oferta dotyczy studiów stacjonarnych I stopnia na kierunkach Informatyka, Kulturoznawstwo i Zarządzanie Informacją.
Z oferty mogą skorzystać absolwenci szkół ponadpodstawowych zamieszkali na terenie Województwa Mazowieckiego i spełniający kryteria określone uchwałą Nr 925/328/22 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 7 czerwca 2022 r., w sprawie zasad przyznawania i realizacji bezpłatnych miejsc w Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Dokumenty aplikacyjne są dostępne  na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl w zakładce Edukacja i Sport/ Bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Załącznik 1

Załącznik 2

Załącznik 3

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Bezpłatny  kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 14.00-22.00). Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl